تاریخچه شرکت
  
 
تاریخچه شرکت تجهیزات ایمنی راهها
شرکت تجهیزات ایمنی راهها در سال 1317 هجری شمسی، یک سال قبل از جنگ جهانی دوم، با نام شرکت سهامی مکانیکی ایران زیر نظر سازمان برنامه و با تولید یخچال نفتی، چراغ نفت سوز و ماسک های ضد گاز شیمایی در محله ونک طهران آغاز به کار نمود.
مقارن با جنگ جهانی دوم و بر اساس نیاز آن زمان، همزمان با تولید محصولات گفته شده به تعمیر لوازم یدکی مرتبط به ادوات و دستگاههای کارخانجات داخل کشور بر طبق اساسنامه مصوب وقت پرداخت.
با آغاز جنگ جهانی دوم در سال 1318 هجری شمسی و اعلام نیاز سازمان حمل و نقل، برادران تهرانی، کارخانه پارس لوکس را جهت تولید اتوبوس و مینی بوس های مگروس دویتز تحت لیسانس آلمان بنا نهاد و سفارش ساخت بدنه اتوبوسهای مذکور به شرکت سهامی کارخانجات ونک رسید و تا سال 1340 به مدت 15 سال ادامه یافت.
در سال 1335 کلیه سهام این شرکت به وزرات صنایع و معادن انتقال یافت تا در تاریخ 22/08/1338 و در چرخشی نامعلوم با موضوع فعالیت تأمین امور کارآموزی صنعتی و امور تعلیمات حرفه ای موسسات تربیتی جهت آموزش هرچه بهتر به وزارت فرهنگ انتقال یافت.
در 10/04/1354 با خریداری حدود 85 هزار متر مربع از اراضی متعلق به راه آهن ایران به محل کنونی واقع در محله رزکان نو کرج نقل مکان نمود و کلیه سهام آن نیز به وزارت راه و ترابری انتقال یافت.
پس از انتقال به کرج با ساخت گابیون، علائم راه سازی، پایه علائم، ریخته گری، لاستیک سازی، درودگری، پرسکاری، قالبسازی، تراشکاری، آهنگری، فلزکاری سنگین و سبک و با حدود 800 نفر نیرو شروع به فعالیت نمود.
در سال 1384 به میزان 60 درصد از سهام شرکت به صندوق بازنشستگی و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا و 38 درصد از سهام دولت از وزارت راه و ترابری به گروه صنعتی سدید و 2 درصد سهام ترجیحی به کارکنان منتقل گردید. در سال 1386 شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، سهام شرکت سدید را خریداری نمود و به تنهایی سهامدار شرکت تجهیزات ایمنی راهها گردید که در حال حاضر با تولید محصولات: نیوجرسی، تابلو و علائم، انواع بازتاب های جاده ای، گاردریل سه موج و دو موج در حال فعالیت بوده و در حوزه های مبلمان شهری و دیگر محصولات بتنی پتانسیل تولید را دارا می باشد.